Grubi: Pushka top ju bëftë, kjo punë s’ndalet! (VIDEO)

INA
INA

26 Maj, 2023

Zëvendëskryeministri Artan Grubi ka reaguar pasi në Kuvend u miratuan ndryshimet ligjore për ndërtimin e shpejtë të Korridorit 8 dhe 10D, përcjell TV21. Grubi thotë se tani autostradat do të bëhen më shpejtë dhe më lirë.

“Siç pata thënë: Pushka top ju bëftë por kjo punë S’NDALET! Kuvendi i miratoi të gjitha ligjet për ndërtim më të shpejtë dhe më të lirë të Korridorit 8 dhe 10-D! Falënderoj deputetët dhe qytetarët për mbështetjen e madhe ndaj projektit më të madh në historinë e vendit!”, shkruan Grubi.

https://fb.watch/kMwAZgDf5b/

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Aksidenti-autobusi-Durmo-Gostivar-7-768x510

Në Gjykatën Penale vazhdoi gjykimi për Llaskarcën

gjykata-kushtetuese

Kushtetuesja shfuqizoi një pjesë të nenit 9 të Rregullores së Agjencisë së Medias

shkolla-nxenes-klasa

Viti shkollor për nxënësit e shkollave të mesme përfundon nesër, për filloristët më 14 qershor

Milloshovski_25

Milloshoski: Nëse VMRO hyn në qeveri do të publikojë marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

paraburgim-1

Kapet personi nga Majanca e Shkupit, kishte ikur nga burgu në vitin 2015

gir-geer-euroambasadori

Geer: Dera e BE-së është e hapur, nëse bëhen ndryshimet kushtetuese

arben taravari ash

Taravari, Shaqirit: Emëro rektor apolitik, rreshtimi në anën e shkelësve të ligjit mund të mbart pasoja për ty

sllavica-grkovska

Grkovska: Një boshllëk në sistemin tonë gjyqësor është ligji për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

I dërguari special i presidentit të Azerbajxhanit, Eçin Amerbajev për vizitë në Kuvend

INFO

NA NDIQ