Grubi: Sasi shtesë e energjisë elektrike do të sigurohet nga prodhimi vendor

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se në kuadër të seancës së 9-të, Qeveria ka miratuar informacionin në lidhje me Planin për prodhim të Shoqërisë Aksionare “Elektranat e Maqedonisë së Veriut”, në pronësi të shtetit, për muajin shkurt dhe mars 2022.

Në kuadër të seancës së 9-të të Qeverisë, vendosëm:

☑️Të vazhdojmë masën për sigurimin e sasisë shtesë të energjisë elektrike nga prodhues vendor edhe për dy muaj
☑️Miratuam informacionin në lidhje me planin për prodhim të Sh.A “Elektranat e Maqedonisë së Veriut”
☑️“Te-To” ASh Shkup të punojë shtatë ditë në javë gjatë periudhës prej 00:00 deri në ora 24:00 të ditës së nesërme
☑️SHA “Elektranat e Maqedonisë së Veriut” – Shkup do ta blejnë energjinë e prodhuar të Shoqërisë për prodhim të energjisë elektrike dhe të ngrohjes “Te-To” ASh Shkup në përputhje me të drejtat dhe detyrimet nga marrëveshja e ndërsjellë për blerjen e energjisë elektrike.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/483353116487545

TË FUNDIT
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
5 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
10 orë
Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija
1 ditë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?! (FOTO)
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
12 orë
Fredi Beleri del nga burgu për t’u betuar si eurodeputet në Strasburg. Flet për mediat greke
1 ditë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
10 orë
Ageler: SHBA është këtu të ju mbështesë dhe jo të ndërhyjë
1 ditë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ