Grubi shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-diplomatit europian, Eduard Kukan

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Zëvendëskryeministri i parë Grubi ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-diplomatit europian dhe politikanit sllovak, Eduard Kukan.

“Me pikëllim morra lajmin për vdekjen e ish-diplomatit europian dhe politikanit sllovak, Eduard Kukan. Eduardin do ta mbajmë mend si një nga përkrahësit e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Parlamentin Europian gjatë periudhës kur vendi po bënte përpjekje për anëtarësim në NATO dhe tani gjatë aspiratave tona për tu bërë sa më parë pjesë e Bashkimit Europian. Ish kryediplomatin sllovak popujt e rajonit do ta kujtojnë edhe për pjesëmarrjet e tij në delegacionet ndërkombëtare të cilat ndërmjetësonin krizat e politikave në rajon e në veçanti ato shqiptare”, ka shkruar Grubi në Facebook.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/489531862536337

TË FUNDIT
21 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
23 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
2 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ageler: Siguria energjetike dhe energjia e gjelbër janë prioritete që duhet t’i tejkalojnë politikat partiake
8 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
1 ditë
Geer: RMV-ja duhet të harmonizojë legjislacionin me standardet e BE-së
6 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
22 orë
Shkup, kamerat e reja për shkeljet në komunikacion ende jo funksionale

LEXO MË SHUMË

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

INFO

NA NDIQ