Grubi: Si Ali Ahmeti nuk ka figurë më të pastër kombëtare, as në Tiranë, Prishtinë e Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

“Unë sinqerisht Ali Ahmetin e konsideroj rilindasin e fundit shqiptar. Nuk ka figurë më të pastër kombëtare shqiptare se Ali Ahmeti, as në Tiranë, Prishtinë e Shkup”.

Kështu deklaroo mbrëmë në një tubim në Shkup, zëvendëskryeministri dhe anëtari i lartë i BDI-së, Artan Grubi.

Sipas tij, ska figurë tjetër që unifikon politikën edhe në Prishtinë, Tiranë e Shkup. “Sepse është i pastër si loti dhe figura më e ndritur kombëtare tre katër dekadat e fundit”, deklaroi Grubi.

https://www.facebook.com/582771707/posts/pfbid0hDwYwHhv616ECMwraE7aApXPb7ZGWvFNcWu5PR3WZCqS3ozeFDAPddipaV3QbHLKl/?mibextid=v7YzmG

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ