Grubi sulmon ashpër opozitën shqiptare: Po i shërbejnë VMRO-së!

Picture of ina-online
ina-online

26/11/2023

Zv.kryeministri i parë, Artan Grubi, nga një takim me anëtarësin e Degës së BDI-së në Kumanovë, ka lëshuar akuza të rënda në adresë të partive opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, shkruan gazeta LAJM.

Sipas Grubit, të njejtat janë në shërbim të opozitës maqedonase e cila po mundohet të bllokojë rrugën evropiane të vendit.

“I shikoni qëndrimet e opozitës shqiptare. Nuk e them për propagandë, sepse më njihni shumë mirë të gjithë ju, sepse e dini që e di, nëse ka ndër njerëzit më të informuar në shtet, jam. Janë tërësisht jo vetëm në shërbim, por edhe në zbatim të VMRO-DPMNE-së me agjendë. Komunikatat i shkruan qendra për komunikim e VMRO-DPMNE-së dhe këta dalin i lexojnë. Temat ua jep VMRO-DPMNE-ja dhe kta dalin i lexojnë, sepse VMRO-ja nuk guxon të dalë dhe të flasë. Ishte shkurtimisht themi, tema e Nikolla Gruevskit, i ka shqiptarët e vet pse të dal VMRO-ja, e nxjerr përpara dhe i thotë dil fol ti”, tha Grubi./Gazeta LAJM

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
7 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
4 orë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
23 orë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
7 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ