Grubi tha se nuk ka besim dhe s’kanë sukses, kryetarja e Antikorrupsionit i reagon

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Kryetarja e Komisionit Shtetëror Kundër Korrupsionit, Biljana Ivanovska, në rrjetet sociale ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministrit Artan Grubi, i cili mbrëmë në TV Sitel tha se nuk kishte besim në këtë përbërje të AntiKorrupsionit.

“Ata nuk kanë pasur asnjë sukses deri më tani”, u ankua dje Grubi.

Ivanovska sot përmes rrjetit social facebook  ka shkruar një porosi thumbuese me mesazhin: “Kur çdo gjë është mbrapsht, fundi është në sipërfaqe”. Portalet maqedonase kanë shkruar se ajo ka aluduar tek deklarata e Grubit.

“Shumica e lëndëve janë të humbura në procedurë administrative, të refuzuara nga gjyqtarët, për shkak të asaj që po bën Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Komisionit. Shpresoj që skuadra e radhës të jetë vërtet serioze”, tha Grubi. (INA)

TË FUNDIT
14 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
17 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
20 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
23 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
24 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

16 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve
1 ditë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
4 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
24 orë
Takim i Durmishit me ambasadoren gjermane Dreksler: Gjermania është partneri ynë më i madh tregtar dhe mbështetës në reforma, siç dëshmohet nga Procesi i Berlinit
20 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
8 orë
Moti sot në Maqedoni
1 ditë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
4 orë
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ