Grubi uron presidentin turk Erdogan për mandatin e ri të fituar

INA
INA

29 Maj, 2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka uruar Presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan për mandatin e ri.

Grubi në postimin e tij në faqen zyrtare në Facebook ndër të tjera ka uruar dhe bashkëpunim të ndërsjelltë si aleat të NATO-s.

Postimi i plotë:

Përgëzime Presidentit aktual të Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për mandatin e ri të fituar dhe mbarë popullit turk për mbarëvajtjen e qetë dhe demokratike të zgjedhjeve presidenciale.
Në frymën e miqësisë dhe si aleat në kuadër të NATO-s do të vijojmë bashkëpunimin e ndërsjellë.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/pfbid02NgiJwVhdGnSs8RRkfRNBuUgWg97LQZANQ3jEbGUYqemsmSeyY9Png3UatQHWeKPdl

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ