Grubi: Vettingu i jep fund krimit, padrejtësive dhe shpifjeve

0

Deputeti i BDI-së Artan Grubi në një konferencë për media ka sqaruar nismën e partisë që i takon lidhur me procesin e Vetingut, shkruan gazeta Lajm.
Ai, tha se ky proces do t’i përfshinte gjithë funksionarët partiak, por edhe shtetëror. Grubi sqaroi se për këtë proces po përgatitet një projkt/ligj që së shpejti do të dorëzohet në Kuvend.
Ai, beson se pas këtij procesi, në politikë nuk do të ketë vend për politikanë të korruptuar apo për gjykatës që marrin vendime selektive.