Grubi: VMRO-DPMNE i dha monopol një kompanie për të organizuar lojëra fati për 15 vjet

Picture of INA
INA

06/10/2023

VMRO-DPMNE i dha monopol një kompanie për të organizuar lojëra fati për 15 vjet, tani shteti me 51% do t’i kontrollojë tri kompanitë për lojërat e fatit online dhe paratë nga taksat do të akumulohen në buxhetin e shtetit në vend që të shkojnë në ndonjë llogaritë jashtë vendit”, tha zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive – Artan Grubi në intervistë për TV Kanal5, transmeton Top24.

Ai në intervistë ka përgënjeshtruar akuzat e opozitës se janë paguar penale për kompaninë që ndërton projektin më të madh në vend, Korridorin 8 dhe 10D.

TË FUNDIT
27 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
53 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
54 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
54 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
60 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

16 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
8 orë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
16 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
8 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
15 orë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
8 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
15 orë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
6 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
13 orë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ