Gruevski për ndryshimet e Kodit Penal: Te unë situata është ndryshe, çfarë do të më kryente mua punë një lëndë më pak?

Picture of INA
INA

26/09/2023

Ish kryeministri, azilanti i arratisur Nikolla Gruevski së fundmi ka komentuar sërish ndryshimet ligjore në Kodin Penal, përcjell TV21. Ai në një intervistë për Infomax thotë se ndryshimet janë bërë që pushteti të mbrohet nga hetimet në të ardhmen dhe për shpëtimin e 5-6 personave nga VMRo-DPMNE, e jo për ta shpëtuar atë.

“Mund të paramendoj se atë e kanë bërë për shkak se ai ligj i ka ndihmuar edhe njerëzve të tjerë të VMRO-DPMNE-së. Ai ligj sipas mendimit tim është bërë që pushteti të lehtësojë ndjekjet eventuale në të ardhmen, ndërsa si përfitim kolateral, e kundërta e dëmit kolateral, është që 5-6 persona nga VMRO-DPMNE, në një farë mënyre…që kanë pasur nga një-dy lëndë, do të lirohen, në këtë mënyrë do t’u vjetërsohen lëndët. Te unë situata është ndryshe, te unë kanë ngarkuar sa kanë mundur, kanë shpikur sa kanë mundur dhe nuk di se çfarë do të më kryente mua punë një lëndë, pse unë do të dërgoja USB, zarfe, ajo kjo, që në fund të mos jenë 9, të jenë 8,7, 9 apo 10”, tha mes tjerash Gruevski.

TË FUNDIT
9 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
10 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
22 minuta
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
57 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

7 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
1 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
20 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
6 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ