“Grupi i zjarrit” në terren. Nga Studeniçani i nis takimet me strukturat e BDI-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

I ashtuquajturi “grupi i zjarrit” në BDI, nga sonte nis takimet në terren me qytetarë dhe anëtarë të partisë.

Takimin e parë pritet ta realizojnë sonte në orën 19 me strukturat partiake të Degës së BDI-së në Studeniçan, ku, siç thonë, do të sqarohen në hollësi analiza e punës së ekzekutivit për 2 vitet e fundit. Në këtë takim është paralajmëruar se do të jetë nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti, sekretar organizativ Blerim Bexheti, kryetar i Këshillit mbikëqyrës të BDI-së Musa Xhaferi si dhe disa anëtarë të tjerë të kryesisë së lartë të partisë.

Kjo zbritje në terren e “grupit të zjarrit” nënkupton komunikim i drejtpërdrejtë i grupit të zjarrit me degët e partisë, të cilëve do t’ua prezantojnë shqetësimet, sidomos për mosrealizim të programit si dhe kërkesat që kanë. Këto takime vijnë pak ditë pasi në një konferencë për media ata publikisht folën për pakënaqësitë e tyre nga puna e bashkëpartiakëve të tyre në Qeveri. Dalje publike e bënë pasi, siç thanë, mbledhjet në parti janë ndërprerë dhe kërkesat e tyre nuk janë marrë parasysh. Akuzat kryesore që u adresuan ishin ndaj zëvendëskryeministrit të parë Artan Grubit, për të cilin Mexhiti tha se “vendimmarrja është bërë privilegj ekskluziv i një klani të ngushtë të tij”.

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
5 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
24 orë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
1 ditë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB
10 orë
Lëvizja e Irlandës, Spanjës e Norvegjisë për ta njohur Palestinën: Shtete të tjera do të na bashkohen

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ