“Grupi i Zjarrit” vazhdon fushatën me strukturat në Manastir

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti ka njoftuar përmes një postimi në rrjetet sociale se të shtunën në Manastir do të zhvillohet takim me strukturat partiake në këtë komunë.

“Të nderuar, ju njoftojmë se ditën e shtunë, në ora 19 do të jemi bashkë në Manastir, për të realizuar takim me strukturat e degës së Manastirit dhe për të dëgjuar zërin Tuaj!

Takimi do të realizohet në Qendrën tregtare KEOPS, në lokalin LUCKY CAFFE!”, ka njoftuar Mexhiti. Ky takim vijon pas atij në Studeniçan, ku grupi i të pakënaqurve të organeve më të larta të BDI-së kërkon shkarkimin e Artan Grubit nga posti i zëvendëskryeministrit, por duke mos kursyer edhe funksionarë të tjerë që sipas tyre nuk kanë rezultate. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
9 orë
Ngjarje e rëndë në Drenas: Burri rrah partneren e tij, ajo duke ikur goditet nga një veturë
1 ditë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
6 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
23 orë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ