Grupi që e solli Dakën n’Tetovë, u çu në këmbë kundër Vetëvendosjes

ina-online
ina-online

31/12/2023

Shkruan: Arsim Zekolli

Ne thelb, tërë grupacioni që e solli Dakën (Daka Davidoviqin ish-ministrin e kriminelit te luftes Karaxhiq) e Bosnjës ne Tetove dhe Shkup, eshte çu ne kembe per ta penguar “ardhjen” e Vetvendosjes VV’së.

I fundit, ja ku eshte Menduh Thaçi. Goje-qepuri, memeci, goje-mbylluri, i papranishmi dhe i verberi qe nuk shihte dhe ende nuk sheh depertimin e Rusise mike te tij dhe Ali Ahmetit ne “Jelak”, ne Mala Reçicë dhe ne bodrum te “Dorës”…
… por Menduhi ka frikë se helbetne mos po bënë VV-ja presedan.

S’ka ma burre se kur Menduhi duhet te sulmon Shqiptaret.

S’ka me goje-mbyllur se kur duhet te detekton Ruset dhe Serbet ne shoqerine e tij.

Besa, ai Menduhi i 90-tave do t’pshtynte kete Menduhin e shekullut 21. Dua te them, nese ka dallu atehere …

* Status facebooku i Arsim Zekolli, ambasador

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nexhat

Ndryshimi duhet edhe në ekonomi

enkel demi

Për “sharlatanët” tanë që dalin në media dhe peticionin e intelektualëve

Xhelal Zejneli

Luftërat Ballkanike – Krimet Serbe ndaj shqiptarëve

sadri-ramabaja1

Lidhja në unison e të ardhmes së Shkupit dhe Mitrovicës

Latif Arifi

Po me Arbenitën ç’patët?

vebi xhemaili

Më ngadalë pak me zotri Taravarin

Kimete-Berisha

Imami që e ka privatizuar ahiretin dhe tregtia me trishtimin!

xheladin zeneli

Ata shqiptarë që udhëtojnë me ‘Air Serbia’, në mënyrë indirekte përkrahin aktet luftënxitëse të Serbisë kundër Kosovës !

kongresi i berlinit

Mbiemrat e shqiptarëve janë sllavizuar pas Kongresit të Berlinit

INFO

NA NDIQ