Grushte kundërshtarit, detaje të reja rreth sherrit Valverde-Baena në parkimin e “Bernabeut”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

9 Prill, 2023

Gazeta “Marca” konfirmon përplasjen fizike mes lojtarit të Real Madrid, Federico Valverde dhe spanjollit Alex Baena në parkimin e stadiumit madrilen pas ndeshjes Real-Villarreal.

Sipas burimeve të ndryshme, uruguajani e ka pritur rivalin në parkimin e stadiumit në afërsi të autobusit të Villarreal dhe e ka sulmuar e goditur me grushte. Ai e ka kapur në befasi dhe e ka gditur pa paralajmërim duke e dëmtuar jo pak mbrojtësin e krahut të majtë.

Villarreal njofton se 21-vjeçari i Kombëtares U-21 ka shkuar në rajonin e policisë duke denoncuar mesfushorin e Realit. Në krahun tjetër, stafi i uruguajanit mbrohet duke thënë se gjithçka ka nisur që në ndeshjen e Kupës ku Baena i ka kujtuar momentet kur për pak sa bashkëshortja e tij nuk humbi fëmijën në muajin e fundit të shtatzanisë.

Në “Bernabeu” Valverde i kërkoi që të mos përfshijnë familjet në këtë debat. Në fillim të këtij viti, bashkëshortja e mesfushorit, Mina Bonino për pak sa nuk humbi fëmijën e tyre të dytë por gjithçka shkoi mirë dhe i mituri shpëtoi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

Premier-League-1024x659-1

Lista e klubeve më të vlefshme, gjashtë skuadra angleze në mesin e 10 të parave

seria-a

Serie A shpall më të mirët për sezonit

xhaka-zvicra

Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

inter

Lautaro: Interi ishte shumë superior ndaj Milanit, tani radhën e ka Man City

dybala

Dybala i lumtur në ‘Olimpico’: Të luash për Romën është një nder

INFO

NA NDIQ