Guardiola befason për Haalandin

INA
INA

11/12/2023

Guardiola nuk e di se sa do të mungojë Haalandi.

Pep Guardiola ka pranuar se nuk e di se sa kohë do të mungojë Erling Haaland.

Ylli norvegjez u largua nga ekipi për t’u përballur me Luton Town sot për shkak të lëndimit.

Sulmue 23 vjeçar kishte qenë gjithmonë i pranishëm në skuadrën e Manchester City në Ligën Premier këtë sezon.

Haaland ka nisur çdo ndeshje të ligës këtë sezon, duke shënuar 14 gola në 15 ndeshje.

Megjithatë, Guardiola tani ka zbuluar se Haaland ka një lëndim në këmbë.

Trajneri spanjoll deklaroi: “Ai ka një shqetësim në këmbë dhe pas ndeshjes së fundit e ndjeu atë. Ai nuk mund të luajë. Nuk e di sa kohë është jashtë”.

“Javë pas jave, ditë pas dite, do të shohim se çfarë do të ndodhë”.

Manchester City ishte pa fitore në katër ndeshjet e fundit në ligë, por që triumfuan 2-1 ndaj Lutonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ