Guardiola dëshiron transferin e radhës të lojtari të njohur nga Premier Liga

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Ben Chilwell pritet të largohet nga Chelsea pas tre viteve qëndrim në Londër.

Mbrojtësi anglez nuk ka qenë zgjedhje e parë këtë edicion te Chelsea dhe disa lëndime kanë bërë që ai të mbetet jashtë formacionit bazë.

Reprezentuesi anglez ka zhvilluar 18 ndeshje këtë edicion, duke realizuar një gol e duke asistuar në dy të tjerë.

Kampioni në fuqi i Anglisë, Manchester City ka shprehur interesim për transferimin e anglezit.

Pep Guardiola e pëlqen shumë anësorin dhe dëshiron ta ketë në radhët e veta pas largimit të Joao Cancelos.

Fichajes ka raportuar se Chelsea janë të gatshëm të heqin dorë nga reprezentuesi anglez nëse vije një ofertë mbi 40 milionë euro.

Cancelo vështirë se do të rikthehet në Etihad Stadium dhe Pep e do me çdo kusht Chilwellin për krahun e majtë të mbrojtjes.

TË FUNDIT
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

17 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
17 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
17 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
17 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
15 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
7 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
6 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ