Guardiola ka ndalesë për blerje të futbollistëve nga dy skuadrat evropiane?!

INA
INA

06/02/2024

Pep Guardiola ka një politikë shumë të “qartë” transferimi në Man. Siti dhe përfshin mos nënshkrimin e lojtarëve nga dy klube. Në afatin kalimtar të verës, spanjolli vuri theksin në sjelljen e lojtarëve më të rinj në klub , duke transferuar lojtarë si Joshko Gvardiol dhe Xheremi Doku.

Guardiola vlerësoi punën e drejtorit të futbollit Txiki Begiristain për sigurimin e nënshkrimit prej 20 milionë eurosh të Manuel Akanxhit. Por, sipas një libri të ri për katalanasin, Guardiola duhej t’i tregonte kolegut të tij prej një kohe të gjatë se ai nuk do të nënshkruante lojtarë nga të dy ish-klubet e tij, Barcelona dhe Bajern Munih.

Gazetari Marti Perarnau, një person që ka qasje të afërt me personat përreth Guardiolës, po publikon një libër të titulluar, ‘God Save Pep’. Ai përfshin një nivel krejtësisht të ri të njohurive mbi metodat menaxheriale të Guardiolës dhe besnikërinë e tij ndaj atyre për të cilët ka punuar. Megjithatë, ka disa përjashtime.

Guardiola nënshkroi Tiago Alkantaran nga Barcelona kur ishte në Bajern, dhe gjithashtu mori Klaudio Bravon, një nga blerjet e tij të para në Man. Siti nga blaugranasit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

Anceloti

Ancelotti konfirmon se nuk do të përfshihet në negociatat e rinovimit të kontratës me yllin e Real Madridit

xavi

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

manchester united

Manchester United i gatshëm të paguajnë klauzolën prej 100 milionë eurosh për yllin e Sporting Lisbonës

barcelona

Laporta: Barcelona do të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve

Hernandez-1

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

INFO

NA NDIQ