Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

INA
INA

06/12/2023

Pep Guardiola beson qe skuadra e tij, Manchester City do ta fitojë sërish Premierligën.

Guardiola beson se City mund të bëhet sërish kampion anglez, nëse tregon paraqitje si ajo ndaj Liverpoolit dhe Tottenhamit.

“Nëse më pyesni sot, ndjenja ime është që ne do ta fitojmë Premierligën. Nëse luajmë në nivelet që i treguam kundër Liverpoolit dhe Tottenhamit, ne do ta bëjmë këtë sërish, duke e ditur se nuk është e lehtë sigurisht”, tha Guardiola.
Momentalisht, City zë vendin e tretë në Premierligë në kuotën e 30 pikëve, një më pak se Liverpooli në vendin e dytë, dhe tri më pak se lideri i tabelës, Arsenali.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ