Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

ina-online
ina-online

03/12/2023

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola e fitoi tripletën në edicionin që lamë pas dhe ka suksese të jashtëzakonshme, duke e fituar pesë herë në gjashtë sezonet e fundit Premierligën.

E trajneri spanjoll në konferencë për media paralajmëroi tifozët e skuadrës së tij.

“Ne fituam shumë, dhe në të ardhmen kuptojmë se ky është një përjashtim. Nuk është normale të fitosh trefishin, pesë PL në gjashtë vjet. Vazhdoni të shijoni, por kur momentet e këqija po vijnë këtë sezon apo sezonin tjetër, duhet të jeni aty”, ishin fjalet e Guardiolas.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ