Guardiola: S’është lajm që humbëm ne, është lajm që fitoi Arsenali pas 12 humbjesh

Picture of INA
INA

09/10/2023

Pep Guardiola e ka komentuar humbjen e sotme të Manchester Cityt nga Arsenali.

“Gunners” fituan me rezultat 1:0 falë golit të Gabriel Martinellit, duke i dhënë kështu fund dominimit të “Citizens” në vitet e fundit.

Trajneri spanjoll thotë se njerëzit nuk duhet të flasin për humbjen e dytë sezonale të kampionit aktual anglez dhe evropian, por për arritjen e “Topçinjve”.

Arsenali fitoi ndaj ekipit nga “Etihad Stadium” pas plot pesë vjetësh pritjeje.

“Kjo nuk është lajm (humbja e Cityt). Arsenali duke e mposhtur Man Cityn për herë të parë pas 12 ndeshjesh është lajm”, deklaroi ish-trajneri i Barcelonës dhe i Bayern Munichut.

Arsenali dhe Manchester City do të jenë edhe në këtë sezon dy kandidatët kryesorë për ta fituar titullin e kampionit në Angli.

TË FUNDIT
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
1 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian
23 orë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
22 orë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ