Haaland blen shtëpi në Spanjë, në cilin klub po transferohet?!

ina-online
ina-online

10/01/2024

Erling Haaland e ka shprehur dëshirën për t’u transferuar në Real Madrid.

Sulmuesi norvegjez madje thuhet se e ka blerë një shtëpi në Spanjë dhe është i gatshëm për ta bërë këtë hap në karrierë.

Ish-futbollisti i Salzburgut i ishte bashkuar Manchester Cityt nga Borussia Dortmundi në verën e vitit 2022, ndërsa menjëherë ishte shfaqur protagonist në ekipin e Pep Guardiolës, të cilin e kishte ndihmuar ta fitonte “treshen” historike në edicionin e tij të parë në Angli.

Ai e fitoi Këpucën e Artë në Premierligë dhe në Ligën e Kampionëve si golashënuesi më i mirë, ndërsa e theu rekordin në kampionatin anglez me 36 gola të shënuar.

Raportohet se përfaqësuesi norvegjez e ka të cekur në klauzolën me “Qytetarët”, e cila ia mundëson që t’i bashkohet Real Madridit me gjysmën e çmimit të klauzolës, respektivisht për 100 milionë euro.

E përditshmja spanjolle “AS” raporton se gjigantit i sulmit është i gatshëm të lëvizë drejt Madridit dhe se “do të nënshkruante qysh nesër”, duke e demonstruar dëshirën për t’u bërë madrilen.

Haaland thuhet se e posedon një pronë në Marbella të Spanjës, të cilën e kishte blerë në vitin 2022.

Atë e kishte blerë për 7,12 milionë dollarë para se të transferohej në Premierligë, ndërsa në verën e vitit 2021 gjatë pushimeve, derisa ishte pjesë e Borussia Dortmundit, kishte thënë se do të donte të luajë në Spanjë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ