Haaland firmos kontratën me NIKE, sa do të fitojë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Prill, 2023

Futbollisti i Manchester City, Erling Haaland ka nënshkruar një kontratë me “Nike” si sponsorin e tij të ri të këpucëve të sportit. Norvegjezi, një nga lojtarët më vendimtarë në botë, ka zgjedhur gjigantin amerikan ndaj opsioneve të tjera si Adidas dhe Puma.

Kontrata e tij e mëparshme me Nike përfundoi në janar 2022 dhe që atëherë Haaland ka provuar këpucë sporti të ndryshme, ka vlerësuar opsione të ndryshme. Marka sportive amerikane e kishte veshur që në moshën 14-vjeçare dhe vazhdonte të luante në Norvegji.

Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe këpucë

Në këtë mënyrë, Nike kap një nga talentet më të kërkuar në treg dhe një nga yjet e mëdhenj të Premier League. Në 37 ndeshje, ai ka shënuar 42 gola. Ky është sezoni më i mirë i karrierës së tij sportive, në të cilin tashmë ka thyer disa rekorde: ai është golashënuesi më i mirë i City në të njëjtën Premier League, golashënuesi më i mirë i City në të njëjtin sezon.

Norvegjezi barazoi Leo Messin me pesë gola (kundër RB Leipzig) në një ndeshje të vetme të Ligës së Kampionëve.

Te Nike, sulmuesi në fjalë iu bashkohet superyjeve të tjerë të futbollit që kanë zgjedhur gjithashtu markën amerikane, si Kylian Mbappé, Kevin de Bruyne, LeBron James, Rafael Nadal dhe Tiger Woods.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

modric_1551712890-6083633

Arabët nuk ndalen, ofertë 120 milionëshe për Modriqin

mesi-paris

Zyrtare: Messi largohet nga PSG

benzema

Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

boks boksier ring

Kosova me pesë boksierë në turneun e Kumanovës

marash-kumbulla

Disfata në Europa League, Marash Kumbulla me mesazh zemre për Romën

dion berisha bajern

Dion Berisha zyrtarizohet në Bayern Munich

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

INFO

NA NDIQ