Haaland: Nuk e kisha menduar kurrë se do të ishte kaq mirë

Picture of INA
INA

26/05/2023

Sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland ka pranuar se sezoni i tij i parë në Ligën Premier i ka tejkaluar pritshmëritë e tij.

Kur Haaland mbërriti në Ligën Premier, shumë veta dyshonin nëse ai mund të shënonte me shpejtësinë që kishte arritur në Bundesligën gjermane.

Në vend të kësaj, ish-ylli i Borussia Dortmundit ka arritur një nivel edhe më të lartë, duke shënuar 52 gola në 51 ndeshje për Cityn këtë sezon.

“Kanë mbetur edhe dy finale, ne duhet të qëndrojmë të fokusuar edhe pse fituam Ligën Premier”, ka thënë fillimisht Haaland.

“Duhet të qëndrojmë të fokusuar për të arritur atë që mund të arrijmë në dy finalet e ardhshme. Do të bëj gjithçka që mundem për të arritur gjëra të mira në finale dhe shpresoj t’i fitoj të dyja”.

“Është një gjë e mirë të jesh favorit (kundër Interit), sepse kjo do të thotë se ne kemi kualitete, duhet të sulmojmë ndeshjen në mënyrën tonë, të luajmë futbollin tonë dhe në fund do të shohim se kush e fiton atë”.

Ai foli edhe për fitimin e çmimit “Lojtarit të Vitit”.

“Ndihem mirë, është një moment i veçantë. Prisja të bëja gjëra të mira, por nuk e prisja ta bëja këtë”, përfundoi ylli i Cityt.

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
6 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ