Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

Picture of INA
INA

22/05/2024

Erling Haaland ka zbuluar momentin e saktë kur Manchester City e dinte se do të fitonin titullin e Ligës Premier, dhe ishte para xhiros së fundit të sezonit.

City marshoi drejt një trofeut rekord të katërt radhazi në elitën e futbollit anglez, duke shuar shpresat e Arsenalit, pas një fitore komode 3-1 ndaj West Ham.

Haaland dështoi të shënonte kundër Hammers, por e mbylli sezonin me Këpucën e Artë për më shumë gola në Ligën Premier pasi arriti të shënonte 27 gola në kompeticion.

Duke folur për Sky Sports, sulmuesi tha: “Unë mendoj se pasi fituam ndaj Spurs, ne disi e dinim se do ta bënim atë (fitimin e titullit)”.

“Të jesh në Ligën Premier ka qenë më e vështirë se sa pritej. Mënyra se si është çdo ndeshje – nuk është një finale, por nuk është larg. Nuk mund të relaksoheni pas 45 minutash. Çdo ndeshje është kaq intensive dhe e vështirë”.

“Pep kërkon shumë çdo ditë dhe nëse nuk i përmbushni ato që ai pret, jeni në telashe të mëdha”, ka shtuar më tej Haaland.

Norvegjezi tani ka shijuar dy sezone vezulluese në futbollin anglez që kur u transferua në City në fillimin e sezonit të kaluar dhe ishte qartësisht i sigurt gjatë garës, pavarësisht këmbënguljes së Arsenalit për ta çuar garën për titull në ditën e fundit.

TË FUNDIT
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
9 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

22 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
12 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen
22 orë
Mes urrejtjes dhe arrogancës nacionaliste: si lindi Kampionati Evropian i futbollit
12 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
21 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ