Haalandi pritet të mungojë deri në fund të janarit

INA
INA

13/01/2024

Sulmuesi i Manchester Cityt, Erling Haaland, pritet të jetë jashtë fushës së gjelbër deri në fund të muajit janar, ka thënë trajneri Pep Guardiola.

Haaland u lëndua në këmbë në disfatën nga Aston Villa më 6 dhjetor.

Ai pritej që të kthehej për Kupën e Botës për klube, por lëndimi ia pamundësoi një gjë të tillë.

Haalandi ka shënuar 19 gola në 22 paraqitje në edicionin aktual.

Nëse mungon në tërë muajin, ai nuk do të luajë as kundër Tottenhamit në Kupën FA më 26 janar, dhe as ndaj Burnleyt në ligë, më 31 janar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ