Habit shqiptari: Nuk pij uji që 3 vite, do të jetoj 150 vjet!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Mars, 2023

Nutricionisti Ylli Gramatiku ka treguar se ka një regjim të pazakontë ushqimor. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania ai tha se gjatë një dite ai konsumon fruta shumë të pjekura, shumë perime dhe nuk pi ujë prej 3 vitesh.

Nga ky regjim ushqimor ai tha se do të jetojë mbi 150 vjet. “Unë pretendoj të jetoj sa më gjatë dhe sa më shëndetshëm. Nuk dua të rri shtrirë dhe të merrem me ilaçe. Dua të jetoj deri në 150 vjeç”- theksoi ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2050

Kush i mori kreditë e “lira” qeveritare për ndërtimin e centraleve fotovoltaike?

IMG_2051

Abazoviqi ‘humb kontrollin’ në dasmë duke kërcyer (VIDEO)

polici

Kapet kumanovari që kishte ikur nga burgu

B62AF9FF-2628-472D-8F0B-4004E851101E

Mijëra polakë dolën në rrugët e Varshavës për të protestuar kundër qeverisë

qeveria-1-600x360-1

Propozimi për ndryshime kushtetuese nga Ministria e Drejtësisë është dërguar në Qeveri

tren

Ndërpritet komunikacioni hekurudhor në Maqedoni, punëtorët kërkojnë pagat e muajt prill

UJI

Uji i pijshëm në Shkup i sigurt dhe cilësor

maricic

Mariçiq në takimin me ministrat e BE-së të vendeve pjesëmarrëse në Procesin e Bashkëpunimit në Evropën Juglindore

martesat-587x330

Ulet numri i martesave dhe divorceve

INFO

NA NDIQ