Hadërgjonaj: Tepër jemi zhgënjyer, atmosfera nuk është e mirë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Mars, 2023

Kombëtarja e Kosovës regjistroi sot barazimin e dytë me radhë në kuadër të ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024.

Kosova barazoi si vendase në stadiumin “Fadil Vokrri” me Kombëtaren e Andorrës, ku rezultati final i ndeshjes ishte 1:1.

Golashënues te Kosova ishte Edon Zhegrova (minuta e 59’), ndërsa te Andorra golin e barazimit e shënoi Berto Rosas (minuta e 61’).

Pas ndeshjes, për mediat foli edhe mbrojtësi i krahut, Florent Hadërgjonaj, i cili tha se ekipi është tejet i zhgënjyer dhe se atmosfera nuk është shumë e mirë.

“Tepër jemi zhgënjyer, kemi prit shumë më shumë, sidomos na lojtarët, po ja nisi prej vetit, edhe krejt ekipi këtu në “Fadil Vokrri” është dashtë mi marr tre pikë kundër Andorrës. Nuk mujtëm me arrit këtë qëllim, atmosfera nuk është shumë e mirë. Tepër, tepër jemi zhgënjyer”, tha Hadergjonaj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

GUERRERO

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

barcelonaa

Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

bad news eagles

BNE-ja mposht një tjetër ekip serb

futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

kombetarja

Sylvinho kërkon fitoren me çdo kusht ndaj Moldavisë, formacion sulmues nga tekniku brazilian

Pep Guardiola

Guardiola: Në Stamboll, për të bërë realitet ëndrrën

kroacia futboll
Kante-600x360

Edhe Kante drejt Arabisë Saudite

INFO

NA NDIQ