Hajdari për kryeministrin teknik: Vetëm Serbia dhe BDI i marrin disfatat si fitore!

ina-online
ina-online

31/01/2024

Publicisti dhe gazetari Fejzi Hajdari në emisionin “Intervistë në SHENJA”, duke komentuar çështjen e zgjedhjes së kryeministrit teknik tha se ati i duket se “vetëm BDI-ja dhe Serbia i marrin disfata si fitore”.

“Pozicioni i Ali Ahmetit në këtë qeveri që dalë ngadalë po i skadon edhe afati ishte shumë i fuqishëm në kuptimin e numrave dhe për ta kushtëzuar këtë qeveri, respektivisht kreun e kësaj qeveria me një mandat qoftë edhe për dy vite, jo si në rastin konkret pa ingerenca, si ai luani prej kartoni që nuk bën gjë por vetëm përgatit zgjedhjet e ardhshme që janë në muajin maj. Mua më dukë si ofenduese, sepse ta kesh si, partia politike shqiptare ta kesh këtë mundësi, këtë komodite, këtë pozicion dhe të mos kërkosh më tepër se qeveria teknike mua mu duk shumë ofenduese për shqiptarët”, tha Fejzi Hajdari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ