Hajduku fiton Kupën e Kroacisë, festojnë dy lojtarë ‘Dardanë’

INA
INA

24 Maj, 2023

Hajduku i Splitit fiton Kupën e Kroacisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të tetë në histori.

Skuadra e drejtuar nga Ivan Leko, mposhti 2-0 Sibenik në finalen e zhvilluar në Rijeka.

Hajduku shënoi me anë të Jan Mlakar në minutën e tretë, por VAR-i anuloi golin e sulmuesit slloven.

Goli i parë u realizuar nga mbrojtësi Dario Melnjak në minutën e 62’.

Ndërkohë, Hajduku gjeti edhe golin e qetësisë në minutat shtesë. Falë një penalltie të saktë të kapitenit Marko Livaja.

Emir Sahiti, i cili debutoi me Kosovën qershorin e vitit të kaluar, luajti 80 minuta për skuadrën fituese.

Pjesë e Hajdukut është edhe dardani tjetër, Elvis Letaj, i cili e ndoqi takimin nga stoli.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ