Hajdutët hynë në shtëpinë e futbollistëve shqiptarë, iu marrin 7 ora Rolex

ina-online
ina-online

5 Gusht, 2023

Shtëpitë e futbollistëve janë shpesh në shënjestër të hajdutëve dhe këtyre të fundit nuk iu kanë shpëtuar dot as futbollistët shqiptarë.

Këtë javë, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli dy lojtarë të Kosovës dhe Stade de Reims nuk e kanë gjetur shtëpinë e tyre në gjendjen që e lanë përpara se të luanin një ndeshje miqësore në Valenciennes.

Të mërkurën më 2 gusht, rreth orës 15:30 dhe 16:00, disa hajdutët kanë hyrë në shtëpinë e futbollistëve të cilët jetojnë së bashku në Reims.

Kur u kthyen nga Veriu, futbollistët nuk gjetën shtatë ora Rolex, as dy çanta Louis Vuitton as edhe një telefon. Inventari i mallrave të vjedhura është ende në proces, por ato kapin vlerën rreth 350 mijë euro.

Sipas mediave franceze, një fqinj ka parë dy persona që kanë hyrë brenda. Ata ikën, por dëshmitari i ndoqi në rrugë para se të hipnin në një automjet të zi për të shpëtuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ