Hajnat grabisin shtëpitë e boshatisura në Frëngovë të Strugës, ja sa vjedhje janë bërë për një javë

0

Hajdutët kanë bërë ”kërdi” në Frëngovë të Strugës , vetëm gjatë kësaj jave janë raportuar se në shënjestër të hajdutëve kanë qënë mbi 5 shtëpi, të këtij lokaliteti, informohet strugalajm.com nga banorët vendor.Ndërkohë, sipas këtyre burimeve sonte hajdutët kanë tentuar të futen në një shtëpi por janë pikasur nga fqinjët dhe janë larguar me shpejtësi më makinë.Në vendngjarje kanë shkuar edhe ekipe të policisë .Banorët që informuan strugalajm theksojnë se nuk dijnë si të veprojnë pasi situata me hajdutët po bëhet shqetësuese.(Strugalajm.com)