Hajredini për “Tv 24”: Disa në BDI s’mund t’i përballojnë lojërat e Grubit, prandaj ka përplasje!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Mars, 2023

“Unë kam qenë nga të parët që kam shkruar se përplasja me “zjarrëtarët” është lojë! Ali Ahmeti largon disa njerëz për të sjellë njerëz edhe më të korruptuar. LSDM është peng i BDI-së. Kështu Ahmeti tentoi ta shtyjë për të tretën herë Teuta Arifin për kryetare, e më pas për ambasadore. Por, tani Ahmeti është peng i atyre që i solli. Por, materialet që Zaev (“Bombat”) ia ka dhënë Grubit, këtij të fundit po i japin pushtet dhe po e lejojnë të bëjë çfarë të dojë”, ka thënë ish-ministri i Financave Xhevdet Hajredini, për “STUDIO 10” në “TV 24″.

Ish-qeveria mbeti edhe për 10 vite të qeverisë për shkak se strukturat e ish pushtetit akoma janë këtu, bile edhe më të fuqishme se më parë. Nuk ka dy periudha kohore, kurse kjo tani që po ndodh nuk është kohë e demokratizimit. BDI vazhdon të jetë në qeveri me të njëjtrët kuadro, ndërkohë që nga qeveria është larguar vetëm VMRO-DPMNE. Të njëjtit ishin në qeveri kur korrupsioni, krimi dhe amoraliteti, kishin prekur”, ka thënë në intervistë zoti Hajredini, për “STUDIO 10” në “TV 24”.

Kovacevskin për kryeministrë na e solli “Telekom”-i, i cili ishte atje (në Telekom) atëherë kur Telekomi i kishte derdhur para Ali Ahmetit. Beteja tanishme në BDI është si rezultat i asaj se disa përfaqësues të lartë të kësaj partie nuk po munden t’i përbalojnë lojërat e Grubit. Qeverisjen e njerëzve të korruptuar, nuk mund ta përballojnë njerëzit e ndershëm”, ka komentuar zoti Hajredini.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

Porti Selanik

Kapen 160 kg kokainë në portin e Selanikut, dyshohet se destinacioni ishte Shkupi

INFO

NA NDIQ