Hakerët grek pretendojnë se kanë hakuar MASh në RMV

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Në internet mbrëmjen e 6 shkurtit një grup i hakerëve grek bënë të ditur se kanë hakuar Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut. Të pyetur nga TV21, nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës nuk komentojnë sulmin eventual, ndërkaq theksojnë se pamjet e publikuar janë të rrejshme dhe se në objektin e MASh nuk ka kamera sigurie. Informacionet për hakimin e MASh janë publikuar në Twitter profilin me emër Powerful Greek Army, ose Armata e Fuqishme Greke.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ