Hakerët sulmojnë faqen e internetit të Kuvendit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25 Mars, 2023

Faqja e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut ka qenë cak i një sulmi të hakerëve, por ajo pasi disa orëve është rikthyer.

“Sipas informacioneve nga ekspertët përgjegjës bëhet fjalë për sulm nga jashtë (flood attack), pra sulm nga lidhje të shumta, pasojë e të cilit është mosdisponueshmëria e faqes në internet. Për momentin qasja në faqe nga adresat e huaja është e çaktivizuar, por është e disponueshme për përdoruesit vendas”, thuhet në njoftimin e Kuvendit.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

748F13D6-F1B1-48D2-91E4-665D38A85487

MPB në koordinim me Ambasadën e SHBA-së zbatoi stërvitje taktikë “Mjellma 2023“

E9CCFFF6-C8E9-4195-87E2-BEFE6CADE044

Feta Alimi: Unë sot dola nga burgu, por aty mbetën disa shokë pa faj (Video)

E9CCFFF6-C8E9-4195-87E2-BEFE6CADE044

Abdylfeta Alimi del nga burgu: “Liria është e shtrenjtë”

Aksidenti-autobusi-Durmo-Gostivar-7-768x510

Në Gjykatën Penale vazhdoi gjykimi për Llaskarcën

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviç: Problemi në tërë Ballkanin është Vuçiqi

Leposaviq serbet veri

Tensionohet situata në Leposaviq, gazetarët sulmohen nga personat e maskuar

bujar-1

Bujar Osmani: Më shumë integrim të Ballkanit Perëndimor për stabilitet, parashikueshmëri dhe besim në marrëdhëniet e ndërsjella

Arrestim_Pranga-780x468-1

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

fatmir bytyqi

Bytyqi për heqjen e masës së ngrirjes së çmimeve: Çmimet e produkteve ushqimore mund të ulen edhe më tepër

INFO

NA NDIQ