Hakim Ziyech afër kalimit te gjiganti francez!!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

30 Janar, 2023

Sipas raportimeve nga Franca, Hakim Ziyech është pranë transferimit te Paris Saint-Germaini.

Parisienët kanë kërkuar të nënshkruajnë me një sulmues anësor që nga largimi i Pablo Sarabias javë më parë.

Janë eksploruar shumë opsione, por PSG-ja duket se ka vendosur për Ziyechin.

“L’Equipe” ka raportuar se marrëveshja është për huazimin e marokenit nga Chelsea deri në fund të sezonit.

29-vjeçari thuhet se e ka dhënë dritën e gjelbër për këtë lëvizje, teksa tani klubet po negociojnë për formulën e transferimit.

Sipas raportimeve të tanishme, mes palëve është biseduar për një marrëveshje huazimi, por pa të drejtë blerjeje.

Ndryshe, Hakim Ziyech ka kontratë të vlefshme me Chelsean deri më 30 qershor 2025.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ