Hakimi akuzohet zyrtarisht p*rdhunim, mbrojtësi i PSG rrezikon burgun

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Mbrojtësi i djathtë maroken i Paris Saint-Germain, Achraf Hakimi është akuzuar zyrtarisht për përdhunim dhe është në rrezik serioz me burg.

Një grua 24-vjeçare ka denoncuar lojtarin për përdhunim. Viktima e pretenduar shprehet se ngjarja ka ndodhur më 25 shkurt në shtëpinë e 24-vjeçarit, në periferinë perëndimore të Parisit, në prag të derbit mes Marsejës dhe Parisit.

Për momentin dhe ndërkohë që hetimet vazhdojnë, marokeni (i cili është i martuar me aktoren spanjolle Himba Abouc dhe kanë dy fëmijë) nuk është ndaluar dhe as nuk është urdhëruar të largohet nga vendi.

Lojtari mohon të gjitha akuzat dhe merr pjesë normalisht në detyrimet e Parisit. Madje, ai ka qenë i pranishëm në stërvitjen e sotme, ku ka mbërritur me mikun e tij më të mirë, Kylian Mbappe.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ