Hakohet sistemi i Fondit të Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Prej dje është hakuar sistemi i Fondit të Sigurimeve Shëndetësore (FSSH) në Maqedoninë e Veriut.

Pas kontrolleve të djeshme u konstatua se bëhej fjalë për hyrje të paautorizuar në sistemin kompjuterik të këtij institucioni.

Serverët e FSSH-së përmbajnë të dhënat personale të të gjithë të siguruarve shëndetësorë në Maqedoni.

Nga ky institucion thonë po punojnë në tejkalimin e këtij problemi. (INA)

TË FUNDIT
6 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
6 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
8 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
8 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
10 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

18 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
14 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
21 orë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
18 orë
Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë
13 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
21 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
18 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ