Halil Snopçe pjesëmarrës në puntorinë e dytë me radhë të deputetëve nga shtetet e Ballkanit Perëndimor, nëë Parlamentin Europian në Bruksel

ina-online
ina-online

25/10/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Halil është pjesëmarrës në puntorinë e dytë me radhë të deputetëve nga shtetet e Ballkanit Perëndimor, në lidhje me mbrojtjen nga intoleranca, diskriminimi dhe urrejtja.

Puntoria dyditore po mbahet në Parlamentin Europian në Bruksel.

“Si deputet nga shtetet e Ballkanit Perendimor, gjatë kësaj puntorie patëm mundësi të shkëmbejmë përvojat tona me eurodeputetët nga Parlamenti Europian në lidhje me temat që kanë të bëjnë me fenomenet e urejtjes të motivuar nga dhuna, ndikimi i mediave, mbrojtja online nga urejtja dhe roli i intelegjencës artificiale në këtë drejtim, roli i shoqërise civile në promovomin e tolerancës dhe jodiskriminimit dhe kryesorja, roli i parlamenteve tona dhe e jona si deputetë, për mbrojtjen e prevenimin nga diskriminimi dhe urejtja”, deklaroi deputeti Snopçe.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Artan Grubi Izet Mexhiti

Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

billkasami

Kasami: Ta bëjmë edhe Maqedoninë shtet shqiptar

spital-804x380-696x329

Manoleva: Sistemi shëndetësor do të funksionojë pa pengesa gjatë kohës së Samitit të OSBE-së

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

joveski-1-696x464

Fillon procedura për zgjedhjen e prokurorit të ri publik në Maqedoni

IMG_6886

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, ndërroi jetë vajza e ish-ministrit shqiptar

Spitali_tetove-780x470-2

Ndalohet një punonjëse në Spitalin e Tetovës, ka inçizuar pacientë në mënyrë të paautorizuar

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

Fatmir Besimi

A do të bëhet edhe kryeministër, ja çka thotë Besimi?

INFO

NA NDIQ