Hamasi liron dy pengjet e para (FOTO)

INA
INA

21/10/2023

Izraeli ka konfirmuar se dy pengje amerikane që mbaheshin nga Hamasi janë liruar.

Tani është publikuar fotografia e parë e tyre pas lirimit, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Nëna dhe vajza Judith dhe Natalie Raanan u morën peng nga Hamasi në Kibbutz Nahal Oz, në Izraelin jugor.

Ato ishin në mesin e 200 pengjeve të marra në Gaza nga Hamasi gjatë sulmeve të 7 tetorit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

biden trump

Trump: Biden është kërcënimi i vërtetë për demokracinë, jo unë

izrael tel aviv gaza

Forcat izraelite të Mbrojtjes: Mbi 100 ushtarë izraelitë të vrarë që nga operacioni tokësor

serbet rusi mercenar serb

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

INFO

NA NDIQ