Hapen dy paralele shqipe në një qytet të Gjermanisë

Picture of ina-online
ina-online

07/10/2023

Pas disa viteve, raportohet se sërish është hapur shkolla shqipe në Aschaffenburg, transmeton albinfo.ch.

Fëmijët shqiptarë nga Shqipëria dhe Kosova që jetojnë në këtë zonë tani kanë mundësinë ta mësojnë gjuhën amtare.

Tani më janë mbushur dy klasë me nxënës shqiptarë që po mësojnë gjuhen shqipe, ndërkohë kujtojmë se më datë 22.09.2023 u bë inaugurimi i hapjes se shkollës shqipe në Aschaffenburg, në ambientet e shkollës Hefner-Alteneck-Schule, Grundschule Achaffenburg.

TË FUNDIT
13 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
16 orë
FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet
17 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
1 ditë
Shqiptarja Sabrina Vela nxënësja më e mirë (Valedictorian) në shkollë të mesme, Staten Island
2 ditë
Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

ME TE LEXUARA

17 orë
Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?
16 orë
FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet
13 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

LEXO MË SHUMË

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

drejtesi gjyq

FOTO/Detaje nga gjykimi për vrasjen e ekonomistes nga Kosova në Zvicër, nëna e saj gati sa nuk rrëzohet

euroo

Si janë pensionet në Gjermani, sa dhe ku duhet të punoni për një pension të mirë?

Screenshot_2024-06-11-22-02-33-046_com.facebook.katana-edit

Shqiptarja Sabrina Vela nxënësja më e mirë (Valedictorian) në shkollë të mesme, Staten Island

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

Muharrem Salihu

Salihu nuk arriti votat për eurodeputet: Nuk i’a dolëm, por rrugëtimi ynë vazhdon

adnan dibrani

Adnan Dibrani fitoi mandatin e eurodeputetit, shqiptari i dytë në Parlamentin Evropian

arba

Arba Kokalari sërish fiton mandatin e eurodeputetes

Skenderi (majtas) dhe Majlinda Qarri (djathtas) me djalin Kevinin në Caffé Europa 
Foto: Julia Geppert

Familja Qarri me një restorant që ka të bëjë me Bashkimin Evropian

INFO

NA NDIQ