Presidentja Osmani mirënjohje Maqedonisë së Veriut: “Hapët dyertë dhe zemrat tuaja në momentet më të vështira për ne”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Vjosa Osmani gjatë fjalimit të saj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut tha se në momentet më të vështira pranë u kanë qëndruar Maqedonia e Veriut e sidomos shqiptarët që hapën dyert për refugjatët.

“Në ditët e errëta tona kur po rrezikohej egzistenca jonë nga makineria gjenocidiale e Millosheviqit, Maqedonia e Veriut e sidomos shqiptarët në këtë shtet hapën dyertë dhe zemrat e tyre duke u bërë strehë e shumë të dënuarve me dhunë, ndërkaq shumë të tjerë i shpëtuan vdekjes duke u bërë refugjatë në vednet e tjera të botës, prandaj faleminderit nga zemra në emër të gjithë qytetaërve të Kosovës për të gjithë ata që na dolën në krah në vitet 1998/99, ua kthefshim të gjithëve për të mirë” – deklaroi Vjosa Osmani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ