Hapet komuna e Haraçinës, administrata rinis punën

INA
INA

29/05/2023

Kreu i komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi ka njoftuar se është hapur komuna, përcjell TV21.

Ibraimi thotë se ky vendim vjen pas konsultimeve me autoritete shtetërore pasi paraprakisht komuna u mbyll për çështje sigurie.

“Të nderuar qytetarë të Komunës së Haraçinës, ju njoftojmë se ditëve të kaluara kemi patur komunikime intensive me institucionet shtetërore dhe pas konsultimeve me kordinatorët e grupeve të këshilltarëve komunal, prej sot kemi filluar me punë dhe administrata komunale është në shërbim dhe në krye të detyrës. Vazhdojmë edhe më të bindur dhe më të motivuar për të punuar në shërbim të qytetarëve dhe popullit”, njofton Ibraimi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ