Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INA
INA

02/10/2023

Në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë sot u bë hapja solemne e vitit të ri akademik për studentët e rinj.

Në këtë eveniment, të pranishëm ishin, Prorektori për Financa, Investime dhe Zhvillim të UT-së, Prof. Dr. Faton Shabani, stafi akademik dhe i administratës së Fakultetit si dhe një numër i madh i studentëve të rinj.

Me ketë rast, Dekani i Fakultetit, Prof. Dr Llokman Hebibi, ju uroi mirëseardhje studentëve të rinj.

“I nderuar Prorektor, të nderuar profesor e bashkëpunëtorë,të nderuar tjetë të pranishëm, Sot kam kënaqësinë e veçantë so dhe jam i privilegjuar, që në emër të mësimdhënësve si dhe në emrin tim personal, t’ju dëshiroj mirëseardhje, fillim të mbarë të studimeve si dhe suksese rezultative, me qëllim që ky tempull diturie të ndikojë në ngritjen tuaj profesionale, drejtë avasimit në të ardhmen në karrierat tuaja”, u shpreh Prof. Dr. Llokman Hebibi.

Edhe Prorektori për Financa, Investime dhe Zhvillim të UT-së Prof.Dr. Faton Shabani ju uroi mirëseardhje dhe suksese të mëtejshme studentëve të rinj.

Më pas vijoi ceremonia tradicionale e Fakultetit për shpërndarjen e indeksave për studentët e vitit të parë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ