Haraçinasja që synon Parlamentin e Brukselit

ina-online
ina-online

19/02/2024

Luiza Duraki, një vajzë me origjinë nga Haraçina e Shkupit do të jetë pjesë e garës së zgjedheve federale në Bruksel, që do të mbahen më 9 qershor 2024.

Luiza është renditur e katërta në listën zgjedhore federale belge, dhe se si kandidate e PS ka gjasa të pakontestueshme për të fituar në këto zgjedhje, duke siguruar një vend deputeti, përcjell INA.

Luiza që tashmë ka rreth 28 vjet ka lindur në Haraçin, ndërsa në moshën 5 vjeçare bashkë me familjen e saj erdhën në Bruksel.

Luiza ka studiuar drejtësinë në Universitetin e Lirë të Brukselit. Ajo ka punuar në Gjykatën e tregtisë, ndërsa punoi edhe në Pallatin e drejtësisë në Bruksel. Ajo pret mbështetjen e gjerë në këto zgjedhje. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

FB_IMG_1713533454518

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

IMG_1268

Anketa e CRPC: VMRO-DPMNE në avantazh para LSDM-së, VLEN para Frontit Evropian, ja si janë me deputetë?

boki-649x430

Boki 13: Kam kërcënime nga politikanët aktualë nga pushteti! Zoran Zaev është gjithçka, vetëm jo njeri që e mbron ligjin

kurti mediat

Ushtrimet serbe në kufi, Kurti: Serbia paraqet kërcenim për Kosovën

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Anketa e CRPC: Davkova para Pendarovskit, Taravari dhe Osmani në një garë të ngushtë! (TABELA)

REXHEPI

Rexhep Rexhepi,Mocarti i prodhimit të orëve zvicerane

taravari kurti

Arben Taravari dhe Kryeministri Albin Kurti vizitojnë Zvicrën

pliizzr

Arrestimi i këngëtarëve shqiptarë në Zvicër, deklarata e fortë e koleges së tyre: Mirë ua bënë, vinë e dredhin by**ët dhe…

INFO

NA NDIQ