Haradinaj: Kosova mbetet e vendosur në rrugën e saj euroatlantike

Picture of INA
INA

06/11/2023

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur në takim një grup studentësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Haradinaj pas takimit ka thënë se i ka informuar ata për rrugën nëpër të cilën ka kaluar Kosova.

“Kënaqësi e veçantë të takoj një grup studentësh nga ShBA të cilët studiojnë një semestër në Universitetin prestigjioz ‘DIS’ në Danimarkë. Studentët i informova për rrugën që ka kaluar vendi ynë në të gjitha etapat, që nga lëvizjet e hershme për liri e deri te periudha e shtetformimit”, ka thënë Haradinaj.

Po ashtu, Haradinaj ka biseduar me ta për zhvillimet politike rajonale e globale.

“Të shoqëruar nga profesorët e tyre, bashkë patëm rastin të zhvillojmë një diskutim të frytshëm për zhvillimet politike rajonale e globale, dhe për proceset e tanishme që po kalon Kosova, aspiratën tonë për integrime euro-atlantike në veçanti”, është shprehur Haradinaj.

TË FUNDIT
15 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
16 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
2 ditë
Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!
2 ditë
Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)
3 ditë
Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

ME TE LEXUARA

16 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
15 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

LEXO MË SHUMË

DASH Uashington Departamenti

DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Ramush haradinaj fatmir Limaj

Sondazh befasues për AAK-në dhe Nismën – por vjen një parashikim i keq për Haradinajn e Limajn – ja maksimumi i votave që mund të marrin!

sheshi prishtines

Ja sa banorë ka Kosova, shpallen rezultatet paraprake nga ASK (VIDEO)

euro

Qytetari e gjen çantën me mbi 7 mijë euro, e dorëzon në polici

Pjeter-Shala-850x472-1

Më 16 korrik shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Shalës

vjosa osmani okb un

Osmani: Kërkojmë garanci ndërkombëtare për Asociacionin

kurti mediat

Kurti: Masakra e Srebrenicës ishte paralajmërim i gjenocidit në Kosovë

ujmani

“A more Albin, çka po na bën”, Tomë Gashi publikon pamjet e bujshme të Liqenit të Ujmanit – çka po ndodhë pas 25 vitesh liri?

INFO

NA NDIQ