Haradinaj mesazh shqiptarëve të Maqedonisë: Mos i besoni Kurtit

Picture of INA
INA

12/08/2023

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që të mos i besojnë Albin Kurtin.

“Të dashur bashkombas shqiptarë në Maqedoni të Veriut,

Mos i besoni mashtruesit Albin Kurti. Në Kosovë i ka bllokuar të gjitha rrugët e projektet, përfshirë edhe rrugën e Plavës.

Pasi nuk mund t’i gënjej më kosovarët, paska ardh të ju mashtrojë ju, për rrugën Tetovë – Prizren.

Edhe në Shqipëri tentoi njëjtë, por nuk i besuan dhe e përzunë. As ju mos bini pre e mashtrimeve të tij”, ka shkruar Haradinaj. (INA)

TË FUNDIT
38 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
51 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
2 orë
BDI në “lucidum intervallum”
5 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
5 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

19 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
5 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
12 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
2 orë
BDI në “lucidum intervallum”
12 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
51 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
12 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
38 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

LEXO MË SHUMË

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen komisioni

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

Qeveria E RMV

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

INFO

NA NDIQ