Haradinaj: Shqipëria do të duhej të na përkrahte kundër një Asociacioni një-etnik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Janar, 2023

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar pozicionimin e Shqipërisë karshi situatës së krijuar në Kosovë për çështjen e Asociacionit.

Me anë të një postimi në Twitter, ajo thotë se Shqipëria do të duhej që “të paktën” të përkrahte ndërkombëtarisht Kosovën kundër Asociacionit një-etnik.

“Kaq e thjeshtë por kaq e ndërlikuar. Si përfunduam këtu?”, ka shkruajtur ajo.

Postimi i plotë i saj:

Përtej heshtjes, më e pakta që institucionet e Shqipërisë do të mund të bënin në këtë udhëkryq kombëtar është përkrahja ndërkombëtare kundër Asociacionit një-etnik & avokimi për të drejtat e mohuara të shqiptarëve në Serbi. Kaq e thjeshtë por kaq e ndërlikuar. Si përfunduam këtu?.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështet 100% Serbinë

sulmi gazetaret

Kush janë sulmuesit e gazetarëve në veriun e Kosovës? (FOTO)

Kurti Blinken

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

pdk memli

PDK: Kryeministri Kurti po rrezikon raportet e Kosovës me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

ahmeti

Shpend Ahmeti: Asnjë helikopter s’e ka shteti i Kosovës në rast të ndonjë krize

hovenier

Del transkripti i plotë: Hovenier foli për sanksionet e ShBA-së, tregoi se kush e mori vendimin për përjashtimin e Kosovës nga “Defender Europe 23”

spahiu

Spahiu: Kosova nuk duhet tërhiqet, është betejë për flamurin

haradinaj-kurti

Haradinaj: Kurti të japë dorëheqje qysh sot

Stoltenberg-600x360

Stoltenberg: Dhuna i rrezikon aspiratat euro-atlantike të Kosovës, do të sjellim edhe 700 trupa të tjera

INFO

NA NDIQ