Haradinaj takohet me Ramën në Tiranë, i kërkon ndihmë për Kosovën

INA
INA

19/10/2023

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se po qëndron për një vizitë në Tiranë ku edhe është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Në këtë takim, që vjen në një moment kur raportet në mes të dy Qeverive janë në një nivel tejet të ulët, Haradinaj ka thënë se kanë diskutuar pikërisht për sfidat që e presin Kosovën në aspektin e dialogut dhe integrimeve.

Kreu i AAK-së i cili po ashtu në të kaluarën ka pasur përplasje me Edi Ramën, ka thënë se i ka kërkuar kryeministrit të Shqipërisë që në të gjitha nivelet të ndihmojë Kosovën në tejkalimin e sfidave dhe të përshpejtojë integrimin e vendit.

Njoftimi i plotë i Haradinajt:

Sot në Tiranë një takim vëllazëror me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.
Diskutuam për zhvillimet që po kalon Kosova, Shqipëria dhe rajoni dhe për proceset që na presin, veçanërisht për sfidat e Kosovës në çështjet që kanë të bëjnë me dialogun, sigurinë dhe perspektivën e integrimeve euro-atlantike.

I kërkova kryeministrit shqiptar që në të gjitha nivelet e bisedave me faktorin ndërkombëtar e kombëtar të ndihmojë në tejkalimin e sfidave që i ka Kosova dhe të përshpejtojë integrimin e saj.
E falënderova përzemërsisht për kujdesin e tij dhe të Shqipërisë në këtë periudhë jo të lehtë që po kalon Kosova.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

INFO

NA NDIQ