“Harrojeni që Qeveria Kurti do të bëjë Asociacion me kompetenca ekzekutive”

INA
INA

24/10/2023

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se Qeveria aktuale e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti nuk do të pranojë assesi themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë serbe me kompetenca ekzekutive.

Ai thotë se si LVV janë pro një Asociacioni të modelit kroat.

“Sikur Asociacioni të mos kishte kompetenca ekzekutive qysh në atë kohë do të ishte kryer. Le të harrojnë të gjithë ata të cilët mendojnë që një lloj i Asociacionit i cili e ka nivelin e tretë dhe ka kompetenca ekzekutive që do ta bëjë Qeveria Kurti”, tha ai.

“Jam i bindur si deputet i Kuvendit, si anëtar i LVV-së, ne si VV kemi shku në aspektin e një Asociacioni të një modeli kroat dhe realisht jemi për atë gjë, nuk pranojmë në asnjë formë një Asociacion që ka kompetenca ekzekutive”, shtoi ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

babai-770x433-1-1-750x430

“Ne kërkojmë gjak”! Babai i Naim Murselit: Erdhën dy veta, nëse duan le të më vrasin

Screenshot_2023-12-08-21-30-32-321_com.android.chrome-edit

Ambasadori i Suedisë vjen me deklaratën e fundit për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

INFO

NA NDIQ