Harry Kane hyn në librat e rekordeve me het-trikun e shënuar ndaj Dortmundit në klasiken gjermane

ina-online
ina-online

05/11/2023

Harry Kane bëri historinë në Bundesliga me një het-trik kundër Borussia Dortmund në “Der Klassiker” të shtunën.

Reprezentuesi anglez u bë lojtari i parë në historinë e Bundesligës që shënoi 15 gola në 10 paraqitjet e tij të para për Bayern Munich, teksa shënoi një het-trik në fitoren me rezultat 4-0 të skuadrës së tij ndaj Borussia Dortmund të shtunën.

Ish-ylli i Tottenhamit u bë gjithashtu lojtari i parë që shënoi tre gola në paraqitjen e tij të parë në Der Klassiker.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ